STREFA KURSANTA

Odważ się

uczyć angielskiego

z pasją i na luzie

wykrzyknik_roz

POZNAJ NAS

Historia Dare to Speak

Koncepcja powrotu do Polski rodziła się w nas od dłuższego czasu. W Wielkiej Brytanii spędziliśmy 15 lat. Tam pracowaliśmy; tam też urodziły się nasze dzieci. Można powiedzieć, że traktowaliśmy to miejsce jak dom. Dom z dala od domu…
Zarówno ja, jak i mój mąż – Marvin, pochodzący z RPA, nie dostrzegaliśmy perspektywy rokującej nadzieję na szczęście w tym miejscu na ziemi. Decyzja o powrocie wywiązała się spontanicznie; z dnia na dzień spakowałam całe swoje życie do kilku kartonów i wyruszyłam do Polski – w celu poszukiwania sensu.
Dom, praca w korporacji, dzieci w polskiej szkole – wydawać by się mogło, że osiągnęłam, co chciałam. Jednak to wciąż nie było to. Praca zajmowała mi całe dnie, a dzieci nie mogły przyzwyczaić się do polskiego systemu nauczania. Mąż miał problem z nawiązywaniem kontaktów, bo okazało się, że niejednokrotnie język stanowił barierę nie do przeskoczenia.

I wtedy sie stało.

Niemalże widziałam tę żaróweczkę, zaświecającą się nad moją głową, kiedy po raz pierwszy zrodził się we mnie pomysł otworzenia szkoły językowej.

Miałam wiele obaw; badałam rynek, analizowałam wszystkie za i przeciw. Nie wiedziałam czy Bolesławiec był gotowy na taką rewolucje w sposobie nauczania języka.

I się odważyłam.

Byłam tak bardzo podekscytowana, kiedy zgłaszali się do nas pierwsi uczniowie, chętni rozpocząć naukę w naszej szkole. Na początku skompletowaliśmy grupę 60 osób – wow! Co za wynik! Wówczas wydawało mi się, że to cały tłum Uczniów!

W następnym roku było ich ponad dwukrotnie więcej… 

To chyba ma sens.
Chyba właśnie
o to chodziło…

kontakt3

Nazwa na szkołę przyszła do mnie sama – kolejna żaróweczka nad moją głową. Pragnęłam, aby nasi Uczniowie, poza oczywistą nauką języka, ośmielili się mówić. Odważyli używać języka obcego w sposób swobodny i umiejętny. Stali się swoistymi ambasadorami języka angielskiego, bez ogródek posługującymi się nim na co dzień, w szkole czy pracy. To nasz priorytet – główne założenie, fundament, na którym pragniemy zbudować społeczność światowych świadomych ludzi, którzy mają odwagę mówić; którzy ośmielają się zabierać głos.

Emlia Fredericks
Copyright 2021 DARE TO SPEAK
kropki_paski
Zapisz się!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Dare To Speak S.C
ul. Zgorzelecka 12, 59-700 Bolesławiec, NIP 6121869674, tel.:798 997 593
adres e-mail: info@daretospeak.pl

kropki_paski