STREFA KURSANTA

JAK UCZYMY?

Co czyni nas wyjątkowymi

Dare to Speak
to szkoła dla każdego

Prowadzimy zajęcia dla osób w wieku od lat 4 do 104 🙂 U nas możesz zarówno szkolić swoje umiejętności językowe, dopracowywać te wcześniej nabyte, jak i dopiero je nabywać. Grupy podzielone są pod względem wieku oraz stopnia zaawansowania. Jeżeli sam nie znasz swojego poziomu, pomożemy Ci go sprawdzić, przeprowadzając test oraz rozmowę weryfikującą.

Naszym podstawowym założeniem jest sprawienie, aby Uczeń odważył się mówić. Konwersacje z native speakerem to priorytetowy punkt naszego kursu. Każda grupa, niezależnie od stopnia zaawansowania, ma zajęcia z osobą, dla której język angielski jest językiem rodzimym. Kładziemy ogromny nacisk na to, aby nasi Uczniowie rozwijali się pod względem komunikacyjnym, otwierając się na rozmowę

jablko_zolty

Dare to Speak
to lekcje
z native speakerem

Dare to Speak
to lekcje
w systemie dualnym

System kształcenia dualnego jest metodą znaną na całym świecie. Polega ona na łączeniu dwóch sposobów nauki angielskiego: pierwszego, poświęconego stricte gramatyce: nauczyciele na lekcjach posiłkują się podręcznikami, wyświetlają informacje i zadania na tablicy, a najważniejsza podczas takich lekcji jest poprawność językowa. Drugi sposób to konwersacje: zajęcia z native speakerem, polegające na… mówieniu. Na tych lekcjach Uczniowie mają się otworzyć na rozmowę w języku angielskim, upłynnić swa mowę; po prostu: odważyć się mówić.

Naszym atutem jest praca w małych grupach (maksymalnie 6-7 osób na grupę), pozwalająca na indywidualne podejście do każdego Ucznia i pochylenie się nad jego konkretnym problemem językowym. Taka organizacja zajęć wprowadza większą swobodę w grupie, integrując zgromadzonych. Uczniowie mają więcej możliwości do zabierania głosu. Na takich zajęciach tworzą się bardziej sprzyjające warunki do przyswajania nowych informacji, pozwalając wykorzystać czas lekcji w najbardziej efektywny sposób – zarówno dla Ucznia jak i dla Nauczyciela.

Dare to Speak
to praca
w małych grupach

dymek_serce_niebieski
jak-uczymy

Dare to Speak
to odwaga mówienia

Odważ się mówić – to nasza nazwa, która jednocześnie nie jest pustym sloganem. Zależy nam na tym, aby nasi Uczniowie wykształcili w sobie śmiałość do wygłaszania swoich poglądów, i najlepiej, żeby robili to w języku angielskim. Przełamywanie bariery wstydu, zażenowania, pewnego rodzaju strachu przed mówieniem jest niezwykle ważne w nauce języka obcego. Pomagamy naszym Uczniom pokonywać te przeszkody, wprowadzając ich do środowiska języka angielskiego w sposób naturalny i nienachalny. 

olowek_niebieski

Ludzie, którzy z nami pracują, nie są przypadkowymi nauczycielami, a barwnymi osobami, pełnymi entuzjazmu i chęci przekazywania wiedzy. Zależy nam, aby kadra nauczycielska nieustannie się szkoliła, podnosząc tym swoje kwalifikacje – a wraz z nimi poziom nauczania w naszej szkole. Nie chcemy uczyć tradycyjnymi metodami, odpytywać pod tablicą i zadawać stertę „kserówek” do domu. Stawiamy na nowoczesne metody, bardziej motywujące, pokazujące jak wiele korzyści daje posiadanie najcenniejszego skarbu, jakim jest wiedza. 

Dare to Speak
to innowacyjne sposoby
nauczania

Dare to Speak
to rozwój

Każdy kolejny rok to dla nas wyzwanie. Nie osiadamy za laurach, poszerzając swoją ofertę o coraz to nowsze usługi. Wprowadzamy innowacyjne programy nauczania, współpracujemy z najlepszymi, chcąc piąć się po szczeblach kolejnych sukcesów – a przez sukces rozumiemy oczywiście zadowolonych Uczniów! Pozostajemy w stałym kontakcie z wykfalifikowanymi osobami, czuwającymi nad tym, aby nasza szkoła kroczyła najlepszą możliwą ścieżką rozwojową. I szkolimy się intensywnie, bo przecież człowiek uczy się przez całe życie… 

Dare to Speak
to rodzina

Nie mówimy o sobie w kategoriach szefów, podwładnych i klientów. Wprowadzamy lekką, miłą, swobodną atmosferę, opierającą się na zasadach szacunku i wzajemności. Dbamy o to, aby każdy Uczeń czuł się u nas dobrze. I jak to w rodzinie bywa – nad wyraz cenimy sobie szczerość. Uwielbiamy słuchać pochwał, ale i krytykę dzielnie znosimy, starając się wyciągać z niej wnioski. Naszym założeniem jest to, aby Uczniowie, goszczący w szkole Dare to Speak przychodzili tu z uśmiechem na ustach i spędzili w naszych skromnych progach przyjemny czas, ucząc się z zapałem i pasją.

Dare to Speak
to nowoczesne
technologie

Lubicie dźwięk kredy, z piskiem przesuwającej się po niedokładnie wytartej tablicy? Znacie charakterystyczny zapach gąbki do zmazywania, które niejedno już widziała? I ten strach, kiedy nauczycielka otwierała skórzaną zakładkę w dzienniku, przeszukując listę nazwisk, w poszukiwaniu kandydata do odpowiedzi? Lubicie to…? Jeśli tak, to szkoda… Bo w tej szkole tego nie znajdziecie. Nasze klasy wyposażone są w nowoczesne tablice interaktywne, laptopy, i inne sprzęty, ułatwiające prowadzenie zajęć. Nauczyciele, Uczniowie i rodzice połączeni są platformą internetową, robiącą nam za swoisty dziennik elektroniczny, w którym możemy też w szybki i łatwy sposób komunikować się w sprawach organizacyjnych. 

Ideą, przyświecającą naszej misji, jest indywidualizm. Sami pragniemy być indywidualistami; jedyną ekipą tego rodzaju; jedyną taką szkołą, wyjątkową i prawdziwą. Abyśmy mogli być tak postrzegani, musimy indywidualizować również nasza ofertę; musimy być elastyczni i dopasowywać się do panujących warunków. Wychodzimy naprzeciw problemom naszych Uczniów, wprowadzając szeroką ofertę zajęć, w tym prowadząc również zajęcia online czy konwersacje z native speakerem 1 na 1. Przygotowujemy także spersonalizowane oferty szkoleń i kursów dla firm, szkół i innych podmiotów. Wystarczy się do nas odezwać, a postaramy się stworzyć idealny plan nauczania, skrojony na miarę potrzeb Klienta.

Dare to Speak
to indywidualna oferta

zarówka_zolty

Dare to Speak
to również lekcje mniej
konwencjonalne

Słyszeliście kiedyś, żeby ktoś uczył się angielskiego poprzez przygotowywanie pizzy? Pieczenie ciasteczek? Albo wychodził ze swoim nauczycielem na kręgle? W Dare to Speak to się dzieje! Wiemy jak ważna jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach, więc dwa razy do roku organizujemy praktyczne lekcje warsztatowe. Na takich lekcjach wspólnie gotujemy, kibicujemy ulubionej drużynie czy spotykamy się w restauracji, gdzie nawet kelner wie, że ma porozumiewać się z naszymi Uczniami wyłącznie w języku angielskim!

Copyright 2021 DARE TO SPEAK
kropki_paski
Zapisz się!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Dare To Speak S.C
ul. Zgorzelecka 12, 59-700 Bolesławiec, NIP 6121869674, tel.:798 997 593
adres e-mail: info@daretospeak.pl

kropki_paski