STREFA KURSANTA

Kursy

dla młodzieży

KURSY DLA MŁODZIEŻY

w wieku 13-18 lat

młodzież (2)

Dzieci tak szybko dorastają… Ich potrzeby zmieniają się z dnia na dzień – podobnie jak plany na przyszłość. Młodzieńczy wiek to czas trudnych wyborów: jaką szkołę średnią wybrać? Na jakie studia pójść? A może wybrać uczelnię zagraniczną…?

 

Jeden wybór zawsze jest prosty: wybór szkoły językowej, która najlepiej przygotuje młodego człowieka do wkroczenia w wielki świat  dorosłości!

 

W Dare to Speak cenimy sobie indywidualne podejście. Wiemy, że z młodzieżą pracuje się inaczej; że wymagają oni znacznie więcej. Wychodzimy temu naprzeciw, przygotowując kurs językowy idealnie skrojony dla osób w wieku „wczesnodorosłym”!

 

Doskonale wiemy, czego potrzebuje młody człowiek, wkraczający w dorosłość: możliwości. Wielu otwartych furtek, zapewniających wolność wyboru. Dzisiejsza młodzież nader ceni sobie niezależność, która jest dużo łatwiejsza do osiągnięcia, kiedy ma się pod ręką odpowiednie narzędzia: w postaci umiejętności, poczucia własnej wartości – i przede wszystkim: wiedzy, a także dobrej znajomości języka obcego.

 

Nauka w szkole nie zawsze daje pożądane efekty. Rodzi to tylko frustrację i zniechęca młodego człowieka do dalszej nauki. W Dare to Speak kładziemy ogromny nacisk na skuteczność. Chcemy aby nas uczeń naprawdę się czegoś nauczył. W ciągu roku organizujemy egzaminy weryfikujące postępy, na bieżąco badając osiągane wyniki. U nas w szkole nie ma bimbania!

 

Kurs dla młodzieży w tym wieku kładzie największy nacisk na rozmowy. To jest ten czas, kiedy młody człowiek ma najwięcej do powiedzenia. Chcielibyśmy, aby potrafił formułować swe poglądy i przekonania również w języku angielskim. Zajęcia konwersacyjne z native speakerem działają cuda i potrafią otworzyć nawet najbardziej skrytego nastolatka. Nauka swobodnej wypowiedzi w języku angielskim świetnie podbudowuje młodego człowieka, podnosząc jego samoocenę.

 

Na tym etapie edukacji językowej staramy się również usystematyzować wiedzę w głowie Ucznia. W tym wieku młodzi ludzie mają kontakt z językiem na naprawdę wielu płaszczyznach: w szkole, w Internecie, miewają zagranicznych znajomych, co jest oczywiście świetne! Ale często nauka z różnych źródeł może być nieco nieuporządkowana. Na zajęciach gramatycznych uczymy poprawnych form, staramy się reagować na błędy, dbając o poprawność wypowiedzi – ale tylko wtedy, kiedy zadanie tej poprawności wymaga. Podczas konwersacji bądź zajęć grupowych, polegających na upłynnieniu mowy, nie przerywamy Uczniowi, wchodząc mu w zdanie, a jedynie po skończonej wypowiedzi omawiamy ewentualne błędy. Pomaga to zbudować zdrową relacje między Uczniem a lektorem, opartą na szacunku.

 

Aby jeszcze bardziej zmotywować młodych do mówienia, dwa razy w roku odbywają się lekcje nieco mniej konwencjonalne, nieszablonowe; pozaklasowe. Nasi nauczyciele spędzają wówczas czas z grupą gotując, wychodząc na kręgle czy kibicując ulubionej drużynie. To zdecydowanie ulubione lekcje naszych Uczniów, na które czekają cały rok. Są one genialną okazją do tego, aby na luzie i bez niepotrzebnego stresu porozmawiać po angielsku.

Dlaczego warto zapisać nastolatka na zajęcia w naszej szkole?

  • Tutaj usystematyzujemy wiedzę nastolatka, nakierunkowując ją na odpowiednie tory; porządkując ją.
  • Wykształcimy w młodym człowieku świadomość otwartości; nauczymy zdrowej asertywności i pewności siebie, tak przydatnej w dorosłym życiu.
  • Na lekcjach z native speakerami, otworzymy nawet najbardziej skrytego nastolatka, prowokując go do aktywnego używania nabywanych umiejętności językowych.
  • Na kursie poruszamy tematy, uznawane za atrakcyjne dla dzieci w tym wieku: rozmawiamy o ich ulubionych serialach, o modzie, o znanych osobach; pytamy młodego człowieka o jego zainteresowania i plany na przyszłość, by jak najlepiej się poznać i jak najdokładniej zrozumieć motywacje do nauki.
yellow-dot

ILOŚĆ SPOTKAŃ:
Na rok szkolny w Dare to Speak składa się 35 spotkań.

lightblue-dot

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZAJĘĆ:
Spotykamy się raz w tygodniu na zajęciach 2×50 min.

(lekcja gramatyczna+ zajęcia z native speakerem).

yellow-dot

GODZINY:
Zajęcia odbywają się w godzinach: 16:00 – 18:00 & 18:00 – 20:00

lightblue-dot

CENA KURSU:
3390 zł (339zł x 10)

Copyright 2021 DARE TO SPEAK
kropki_paski
Zapisz się!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Dare To Speak S.C
ul. Zgorzelecka 12, 59-700 Bolesławiec, NIP 6121869674, tel.:798 997 593
adres e-mail: info@daretospeak.pl

kropki_paski